Tepelná čerpadla jsou moderní, energeticky úsporná zařízení, která dokáží majitelům domů a bytů pomoci s vytápěním, chlazením a s ohřevem teplé vody, a to vše s nízkými provozními náklady.

Tepelná čerpadla fungují na principu využívání tepelné energie z venkovního prostředí, jako je například: vzduch, země nebo voda. Energie z venkovního prostředí se díky stlačení par chladiva v kompresoru převádí na vyšší teplotní hladinu, která se používá pro vytápění objektů a ohřev teplé vody. Ruku v ruce s instalací tepelného čerpadla přichází i možnost získat zvýhodněné sazby na odběr elektřiny. Bližší informace Vám rádi poskytneme

Tepelná čerpadla rozdělujeme na několik druhů, a to na základě vnějšího zdroje energie a podle systému distribuce energie v objektu. Mezi vnější zdroje energie patří vzduch, země nebo voda. Energii v objektu distribuujeme nejčastěji pomocí vody (v radiátorech nebo podlahovém vytápění). Další možností distribuce energie je pomocí vzduchu. 

Druhy tepelných čerpadel:

Tepelné čerpadlo vzduch/voda odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému nebo v zásobníku teplé vody. 

Tepelné čerpadlo vzduch/voda je v současné době nejprodávanější variantou, a to především pro rodinné domy, které nemají k dispozici pozemek pro tepelné čerpadlo s plošným kolektorem.

 

 Tepelné čerpadlo: IVT AIR X

 

Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

Typy tepelných čerpadel vzduch/voda, které nabízíme:

MONOBLOK – tepelné čerpadlo má uzavřený chladivový okruh, který je jen ve venkovní jednotce. Propojení mezi venkovní a vnitřní částí tepelného čerpadla je pomocí potrubí s topnou vodou. V současné době se na celém českém trhu prodává více tepelných čerpadel se systémem monoblok než splitů. Prodejní podíl splitových jednotek má stále klesající tendenci. Mezi nejprodávanější monobloková tepelná čerpadla v České republice patří IVT AIR X.

 SPLIT – chladící okruh tepelného čerpadla se plní chladivem až v místě instalace. Propojení mezi venkovní a vnitřní částí tepelného čerpadla je pomocí chladivového potrubí. Pro instalaci SPLIT systémů je nutná odborná chlaďařská firma.  

 

 Tepelné čerpadlo: IVT AIR X  

 Tepelné čerpadlo: IVT AIR  SPLIT

 Vnitřní jednotka AIR MODUL

Tepelné čerpadlo země/voda patří k nejúspornějším tepelným čerpadlům. Čerpá energii z plochy, hlubinného vrtu nebo spodní vody. K čerpání tepla se používají plastové hadice, které jsou naplněny nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem. Plastové hadice jsou zapuštěny do vrtu, nebo položeny pod povrchem půdy dle možnosti pozemku. Mohou být také uloženy ve vodě.

Výhody tepelného čerpadla země/ voda

Typy tepelných čerpadel země/voda, které nabízíme:

 Tepelné čerpadlo: IVT GEO 600

 Tepelné čerpadlo: IVT PREMIUM LINE EQ 

 

 Tepelné čerpadlo: IVT GREENLINE HE 

 

 Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch odebírá teplo z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř objektu. 

Systém vzduch/vzduch ohřívá vnitřní vzduch přímo, bez prostřednictví topného systému a dosahuje díky tomu vyššího topného faktoru než ostatní tepelná čerpadla.

Výhody tepelného čerpadla vzduch/vzduch

Typy tepelných čerpadel vzduch/vzduch, které nabízíme:

 Tepelné čerpadlo: IVT NORDIC INVERTER

 

  Vnitřní jednotka TČ NORDIC INVERTER  

 

 Dálkový ovládač TČ NORDIC INVERTER

 

Kontaktujte nás

Zaujalo Vás tepelné čerpadlo, máte zájem o zpracování cenové nabídky? Vyplňte prosím následující poptávkový formulář a napište nám svůj dotaz!